Newsletter

Endodoncja

Długo nieleczona próchnica może  prowadzić do stanów zapalnych i bólu zęba .Usunięcie bolącego zęba , w przypadku gdy można go uratować, to błąd. Niesie to za sobą poważne konsekwencje dla zdrowia i urody.

Konsekwencje dla zdrowia  braku zębów: niekontrolowane przemieszczanie pozostałych zębów (przesunięcia , przechylenia ,wysunięcia ) oraz zanik kości co może prowadzić do choroby i utraty kolejnych zębów; zaburzenia pracy układu trawiennego.

Konsekwencje dla urody: zniekształcenia twarzy bo w miejscu braku zębów dochodzi do zapadnięcia policzków i warg, tym samym do powstawania zmarszczek i postarzenia twarzy; mogą pojawić sie problemy z mową, seplenienia; niekorzystny odbiór społeczny-osoby z brakami zębowymi są postrzegane jako zaniedbane .

Dlatego warto walczyć o każdy ząb !  Ratunkiem dla bolącego zęba jest leczenie kanałowe. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie jest już ono ani bolesne, ani długotrwałe. I mimo ,że  wydaje sie kosztowne to jednak jest rozwiązaniem znacznie tańszym niż uzupełnianie brakującego zęba implantem czy mostem.

Leczenie kanałowe składa się z kilku etapów : usunięcia chorobowo zmienionych tkanek, oczyszczenia i dezynfekcji kanałów zęba oraz szczelnego wypełnienia. Wszystkie etapy są bezbolesne bo wykonywane w znieczuleniu miejscowym. W niektórych przypadkach leczenie może być przeprowadzone nawet na jednej wizycie .

W partnerskich gabinetach Medicadent leczenie kanałowe prowadzone jest w mikroskopie endodontycznym. Daje to możliwość precyzyjniejszego przeprowadzenia zabiegu i jeszcze lepszych, długotrwałych efektów.


<< powrót do listy